تعمیر صندلی

ساخت وبلاگ

صندلی کامپیوتر و صندلی اداری یکی از لوازمی‌است که عمر بسیار بالایی دارد و خیلی طول می‌کشد که بدنه آن خراب بشود. با این حال خیلی از ما صندلی کارمان را قبل از خراب شدن بدنه عوض می‌کنیم. کهنه شدن روکش پارچه ای یا چرمی‌این صندلی‌ها ظاهر آنها را حسابی زشت میکند. در این ساختنی یاد می‌گیرید که چطور تعمیر صندلی اداری  کهنه اما سالم را دوباره نو کنید؛ آن هم با کمترین هزینه ممکن.

صندلی های کامیپوتر قدیمی را دوباره نو کنیدمی توانید با صرف کمترین هزینه ظاهر جدیدی به این صندلی بدهیداین روش را می توانید روی همه صندلی های اداری پیاده کنید

تنها چیزی که برای نو کردن صندلی کامپیوتر نیاز دارید کمی‌پارچه و یک منگنه دستی است. با این روش سریع و راحت می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد ظاهر تعمیر صندلی اداری را نو کنید.

گام اول : وسایل و ابزار موردنیاز

وسایل و ابزار موردنیاز برای تعویض روکش صندلی کامپیوتر

پارچه (معمولاً نیم متر پارچه کافی است. باید طول و عرض پشتی و نشیمنگاه صندلی را اندازه بگیرید و به هر طرف ۱۰ سانتیمتر اضافه کنید تا مطمئن شوید پارچه کم نمی‌آید)

پیچ گوشتی ، منگنه بزرگ ، قیچی

نمی‌توانید به تنهایی پارچه روی صندلی‌ها را تعویض کنید و باید از یک نفر کمک بگیرید.

گام دوم : صندلی را باز کنید

ابتدا باید صندلی را باز کنیدکارتان را از پشتی صندلی شروع کنیدپایه را از نشیمنگاه صندلی باز کنیدقطعه متصل کننده را از پشتی صندلی جدا کنیدقطعه متصل کننده را از پشتی صندلی جدا کنیدمی بینید که همه قعطعات از هم جدا شده اندپوشش پلاستیکی روی این دو قطعه را هم جدا کنید

تعمیر صندلی اداری مدل‌های متنوعی دارند و نحوه مونتاژ آنها با هم متفاوت است. به همین خاطر نمی‌توانیم یک راهنمای مرحله به مرحله برای باز کردن صندلی در اختیارتان بگذاریم. اما معمولاً صندلی‌های کامپیوتر خانگی ساده تر از نمونه‌های اداری هستند و باز کردن آن هم آسان تر است. قبل از اینکه باز کردن صندلی را شروع کنید باید خوب صندلی را بررسی کنید و ببینید چطور باید آن را باز کنید.

ابتدا صندلی را روی زمین برگردانید و پیچ‌هایی که باید باز کنید را پیدا کنید. صندلی که در تصویر می‌بینید باید دسته‌ها و پایه اش باز بشود تا پشتی و نشیمنگاه از هم جدا شوند. کارتان وقتی تمام می‌شود که پشتی و نشیمنگاه صندلی کاملاً از سایر قطعات صندلی جدا شده باشند.

زیر نشیمنگاه همه صندلی‌ها یک پوشش پلاستیکی وجود دارد که آن را هم باید جدا کنید. بدون جدا کردن این پوشش نمی‌توانید پارچه قدیمی‌را باز کنید. تعمیر صندلی اداری

گام سوم : پارچه‌ها را ببرید

پشتی صندلی را روی پارچه بگذارید و پارچه را ببریدپارچه باید 5 تا 10 سانتیمتر حاشیه داشته باشد

نشیمنگاه صندلی را روی پارچه ای که انتخاب کرده اید قرار دهید و دور آن را ببرید. حتماً حاشیه کافی برای پارچه در نظر بگیرید تا بتوانید براحتی دور پارچه را منگنه بزنید. بسته به ضخامت نشیمنگاه این حاشیه را ۵ تا ۱۰ سانتیمتر در نظر بگیرید. بهتر است در اندازه گیری‌ها دست بالا را بگیرید چون بعداً می‌توانید پارچه اضافی را ببرید.

اگر پارچه تان طرح خاصی دارد که می‌خواهید دیده بشود، باید پارچه را طوری تنظیم کنید که طرح در جهت صحیح و مکان مناسب قرار بگیرد.

گام چهارم : پارچه را به صندلی منگنه کنید

پشتی صندلی را از وسط پارچه بگذارید و از یک طرف منگنه زدن را شروع کنیدپارچه را خوب بکشید و طرف مقابل را منگنه کنیداینکار را برای طرف سوم هم تکرار کنیدو طرف چهارملبه ها را خوب و مرتب جمع کنید و تاجاییکه می شود بکشیدلبه ها را هم منگنه بزنیدهمین مراحل را برای نشیمنگاه صندلی تکرار کنید تعمیر صندلی اداری

حالا باید مهمترین قسمت کار را انجام دهید : منگنه کردن پارچه به صندلی. لازم نیست حتماً پارچه قدیمی‌را جدا کنید و ما هم توصیه نمی‌کنیم اینکار را بکنید. برخی از صندلی‌ها آستر ندارند و اگر پارچه کهنه را جدا کنید ممکن است مجبور شوید یک آستر هم تهیه کنید.

مهمترین نکته درباره منگنه پارچه به صندلی این است که پارچه را تا جاییکه می‌توانید سفت بکشید و بعد منگنه کنید. پارچه روی صندلی کامپیوتر به مرور زمان شل می‌شود و اگر حالا دقت نکنید باید بعداً دوباره صندلی را باز کنید.

کارتان را از یک طرف پشتی آغاز کنید و با چند منگنه پارچه را به صندلی بچسبانید. حالا پارچه را تا جایی که به منگنه‌ها آسیب نمی‌خورد بکشید و روبروی منگنه‌های قبلی را منگنه کنید. همین مراحل را برای دو طرف دیگر پشتی هم تکرار کنید و حواستان باشد پارچه کاملاً کشیده شده باشد. در منگنه زدن زیاده روی نکنید و به تعدادی که پارچه را سفت نگه دارند اکتفا کنید. وقتی چهار طرف پارچه را به صندلی وصل کردید، پارچه را با منگنه به دور صندلی وصل کنید و در همین حین چهار طرف پارچه را بهم وصل کنید (درست کثل کوک زدن).

تعمیر صندلی اداری  گوشه‌های پارچه را با دقت و ظرافت بیشتری منگنه کنید چون تاثیر زیادی در ظاهر صندلی می‌گذارند. فقط وقتی منگنه کردن گوشه‌ها را شروع کنید که کارتان با سایر قسمت‌های پارچه تمام شده باشد. پارچه را سفت بکشید و لبه‌های آن را مرتب کنید. حالا از کسی که کمک تان میکند بخواهید پارچه ای که نگه داشته اید را منگنه کند. همین کار را برای هر چهار گوشه تکرار کنید.

حالا همین مراحل را برای نشیمنگاه صندلی تکرار کنید و حواستان باشد پارچه را تا جایی که می‌توانید بکشید.

گام پنجم : پارچه‌های اضافی را ببرید

حالا باید پارچه های اضافی را ببریدنباید پارچه را خیلی از لبه ببریداینکار را برای هر دو طرف تکرار کنید

وقتی پارچه رویی هر دو قسمت صندلی کامپیوتر را عوض کردید، آنها را برگردانید و پارچه‌های اضافی را ببرید. همانطور که گفتیم پارچه به مرور زمان شل می‌شود و به همین خاطر نباید خیلی از لبه منگنه‌ها پارچه‌ها برش بزنید. یک حاشیه یک تا یک و نیم سانتی از ردیف اول منگنه‌ها در نظر بگیرید.

گام ششم : صندلی را ببندید

تعمیر صندلی اداری  پوشش پلاستیکی پشتی صندلی را ببندیدپوشش پلاستیکی نشیمنگاه صندلی را ببندیدحالا پایه را به نشیمنگاه وصل کنیددقت کنید که پیچ ها را خوب سفت کرده باشیدقطعه متصل کننده را به نشیمنگاه وصل کنیدحالا پشتی صندلی را به این قطعه وصل کنید

پوشش پلاستیکی پشت نشیمنگاه و پشتی را وصل کنید. پایه را به نشیمنگاه وصل کنید و سپس صندلی را روی زمین بخوابانید. قطعه ای که پشتی را به نشیمنگاه وصل میکند را ابتدا به نشیمنگاه و سپس به پشتی صندلی ببندید. در آخر هم دسته‌های صندلی را وصل کنید.

کارتان که تمام شد یکبار تمام پیچ‌ها را چک کنید و اگر شل بودند آنها را خوب سفت کنید.

تعمیر صندلی...
ما را در سایت تعمیر صندلی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 360 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 3:47