تعمیر صندلی

ساخت وبلاگ

برای تمیز کردن انواع درب ضد صدا می توانیم از یک پارچه نرم و تمیز استفاده کنیم. برای لکه های شدیدی که در سطح درب وجود دارد باید شوینده های خنثی و یا تمیزکننده های مخصوص به کار ببریم و سپس درب ضد صدا را خشک کنیم.در درب هایی که از رزین و یا فلز ساخته شده اند معمولا برای از بین بردن خش ها از یک پارچه نرم و مقداری خمیر دندان استفاده می کنند. اگر روکش در درب ضد صدا از جنس چوب و یا ورق رنگ شده است بهتر است به صورت دوره ای آنها را براق کننده زد تا براقی رنگ خود را حفظ کنند. درب های رزینی یا شیشه ای نیازی به واکس زدن ندارند.

درب هایی که دارای روکش فلزی و یا پلاستیکی هستند باید در مقابل خراشیده شدن محافظت شوند. این عملکردها به منظور افزایش عمر درب ضد صدا است.

امروزه، بسیاری از خانواده ها در منزل خود از درب ضد صدا استفاده می کنند، که زمان نصب آنها متفاوت است. زمانی که وارد منزل می شوید، درب ضد صدا را محکم نبندید، برای استفاده از کلید به زور متوسل نشوید، درب ضد صدا باید هر سال بررسی شود. پین های مختلف درب ، ممکن است بعد از چند سال استفاده زنگ بزنند، برای تعمیر آن ها، روغن گزینه مناسبی است. 

تعمیر صندلی...
ما را در سایت تعمیر صندلی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 324 تاريخ : چهارشنبه 24 شهريور 1395 ساعت: 5:21

1. یکی از روش ها تعمیر مبل اینه که این قطعه رو به یک مکان خوب مثلا گاراژ منتقل کنین و هرگونه سخت افزار اونو جدا کنین ازش. البته باید هنگام استفاده از سودسوزآور که دودش هم مضره به خصوص برای افراد شیمیایی از خودتون محافظت کنین. بعد از اینکه به پوسته یا همون نوار اصلی مبل رسیدین رنگ رو باید بجوشونین و برای رنگ آمیزی از قلم استفاده کنین، برای حذف لایه ی قدیمی رنگ هم از یک خراشنده میتونین استفاده کنین و بعدش یک پوشش معدنی بهش بدین و الکل رو هم برای حذف آثار پوستگی رنگ به کار ببرین.

2. وجود میز و صندلی های چوبی لکه دار:

اگر مثلا یک تیکه چوبی جامد از مبلمانتونو بخاین تغییرات بدین بهتره از رنگ آمیزی به جای نقاشی استفاده کنین در این صورت دونه های چوبی بهتر نشون داده میشه، در تصویر یک میز غذاخوری نشون داده شده که چوبش حاصل درخت کاجه که رنگش باید قاعدتا نارنجی باشه ولی اکثر صاحب خونه ها دوس دارن میزشون در نهایت رنگ تیره ای داشته باشه.

3. روش قبلی تعمیر مبل که گفتیم رو چجوری باید عملی کنیم: به این طریق که با استفاده از سمباده همه ی گرد و خاک های موجود روی پوسته ی چوب رو از بین برده و چوب تهویه شده ای به دست میاد بعد از این کار روی چوب لایه هایی رو قرار بدین که پوششش باشه حتی چند لایه و در نهایت یک لایه پلی اورتان روی اون بذارین.

4. یک روش اینه که از صندلی خودتون در هر بار جدا کردن قطعاتش عکس بگیرین و بعد هم از قطعه پارچه ی اصلی به عنوان الگو استفاده کنین، اینطوری وقتی یک فرد حرفه ای که تو این زمینه ها کار کرده از لحاظ ساختاری به صندلیتون توجه کنه میتونه کامل اونو بازرسی کنه و متفاوته با بقیه افرادی که دید متوسطی نسبت به وسایل دارند.

5. روش لیمینگ و سفیدکاری تعمیر مبل : در این روش با استفاده از کاغذ سمباده یا یک سری ابزار دیگه چوب رو روشن می کنیم ولی به طریقی که ذراتش دیده بشه.

برای این منظور از وسایلی مثل کاغذ سمباده، مسواک مسی، موم شمع، موم لیمینگ یا پلی اورتان استفاده میشه.

6. بهتره زیر چوب رو با یک برس مسی یا برنجی دوغاب بدیم و بعدش با سمباده گرد و خاک روی اون رو پاک کنیم.

برای روشن کردن چوب میتونین از موم مخصوص لیمینگ، و شستشو با آب و پرایمر استفاده کنین. اگر از موم استفاده می کنین بهتره که با یک فولاد فلزی موم اضافی رو از سطح چوب پاک کنین و یا اگه از راه حل لیمینگ استفاده می کنین موم اضافیه اونو با پارچه ای خشک کرده و بعدش یک پوشش پلی اورتان بهش بپوشونین.

7. موضوع مهمی که مطرحه استفاده از رنگ یا روغن در رنگ آمیزی و تعمیر مبل است:

اگر تفکیک این دوتارو مطرح کنیم متوجه میشین که مزیت رنگ قابلیت حل شدن اون در آبه پس وسایلتون رو به راحتی میتونین در آب شستشو بدین.

ولی حالا رنگ روغنی که ترکیبی از مواد نفتی است: اول از همه مزیتش اینه جزو رنگ های ثروتمند و قوی محسوب میشن و پوشش بهتری برای وسایل ایجاد می کنن ولی خطرناک ترند و باید حلال های شیمیایی برای پاکسازیشون استفاده شه و در محل زباله های خطرناک شهری باید عملیات رنگ آمیزی انجام شه.

8. در این روش رنگ آمیزی همه قطعات و کشوهارو جدا کنین و بعدش روی یک پارچه یک تیکه آجر یا بلوکی از چوبها قرار بدین و شن و گرد و خاک رو پاک کنین، سپس لبه ی کشوها رو نوار نقاشی قرار بدین و بعد از رنگ آمیزی و نقاشی یک پوشش پرایمر بهش بدین و بذارین خشک شه.

برای نقاشی هم از یک رولر کوچیک برای اینکه نقاشی خط خطی نشه و صاف در بیاد به صورت بالا به پایین استفاده کنین و سپس اجازه بدین رنگ کامل خشک شه.

9. روش استفاده از اسپری رنگ برای تعمیر مبل :

میشه از ترکیب چند اسپری رنگ  و ایجاد فرمولی مناسب با عناصر مبلمان استفاده کنین.

ابزاری که به کار میرن واس این کار: دستکش های پلاستیکی، ماسک، نقاش و خود اسپری ها هستن.

حالا به چه روشی باید عمل کنین؟ به این صورت که دستکش های پلاستیکی رو دستتون کنین و ماسک رو بزنین(البته هر کسی که نقاشه این کارو انجام بده) بعد میتونین حتی با زدن چند تا رنگ روشن پوشش خوبی رو ایجاد کنین و در عرض مدت کوتاهی حتی چند ثانیه هم این رنگ ها خشک میشن.

10. یک روش دیگه برای تعمیر مبل اینه که به جای تغییر کل وسیله فقط بالشت یا کوسن یا همون جای نشستن رو عوض کنین، در واقع از یک بافت جدید استفاده کنین.

حالا از چه روشی میخاین پشتی یا همون کوسن مبل و صندلی رو تعویض کنین؟ اول اینکه میتونین به طور کامل اونو تعویض کنین یا از بافت قدیمی به عنوان الگویی برای بافت جدید استفاده کنین و بعدش این پشتی جدید رو به صندلی پیچ و مهره کنین تا محکم شه.

تعمیر صندلی...
ما را در سایت تعمیر صندلی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : امین بازدید : 315 تاريخ : يکشنبه 21 شهريور 1395 ساعت: 2:02

معمولا جک صندلی اداری بعد از مدتی کار کردن حالت خود را از دست می دهد در تعمیر صندلی اداری این جک صندلی توسط شرکت های دارای صلاحیت تعویض می گردد

گاهی اوقت مصرف کننده خود می خواهد جک صندلی را تعویض کند که این نیز روش خود را دارد:

1- صندلی را وارونه نموده ضربه به پوسته جک می زنید

2- جک صندلی را از محل اتصال با ضربه جدا می کنید

3-جک نو را جایگزین کرده و از صندلی استفاده می کنید.

تعمیر صندلی...
ما را در سایت تعمیر صندلی دنبال می کنید

برچسب : تعویض جک صندلی اداری, نویسنده : امین بازدید : 327 تاريخ : شنبه 13 شهريور 1395 ساعت: 13:02